Bağcılar’da ilkokul öğrencileri günlük tutmaya başlıyor

Bağcılar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle düzenlenen “Sevgili Günlük” etkinliği çerçevesinde ilçedeki 11 bin 500 ilkokul 3’üncü sınıf öğrencisine günlük dağıtıldı.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Çocuklara okuma ve yazma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Bağcılar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Sevgili Günlük” etkinliği düzenlendi.

Programın lansmanı Nevin-Mehmet Bilginer İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Tanıtıma Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ve öğrenciler katıldı.

“Aranızdan çok iyi yazarlar çıkacak”

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, kendisinin de ilkokul dönemlerinde günlük tuttuğunu belirterek, “Günlüklerimizde arkadaşlarımızla ilgili anılarımızı yazardık. Şimdi siz de anılarınızı ve arkadaşlarınızla birlikte geçirdiğiniz keyifli zamanları yazacaksınız. Ortaokulda günlüğünüzü karıştırdığımızda anılarını göreceksiniz. Günlük yazarak kendi kabiliyetinizi de görmüş olacaksınız. İlerleyen süreçte aranızdan çok iyi yazarların çıkacağına inanıyorum. Bu yüzden bu projeyi çok önemsiyoruz.” dedi.

Başarılı olanlar bisikletle ödüllendirilecek

Protokol konuşmalarının ardından 3’üncü sınıf öğrencilerine günlükler dağıtıldı. Aynı anda ilçe genelindeki 36 ilkokuldan toplam 11 bin 500 3’üncü sınıf öğrencisine de günlük verildi. Çocuklar bir ay içinde dolduracakları günlükleri öğretmenlerine teslim edecek. Öğretmenlerin yapacağı değerlendirmenin ardından her okuldan başarılı bulunan 3’er öğrenci bisikletle ödüllendirilecek.

Öte yandan etkinlikte; yazar Emrah Atiş de öğrencilere yazmanın önemini anlatan bir konferans verdi.

Hibya Haber Ajansı

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. haftası

Eczacıbaşı Dynavit, dünya üçüncüsü

Altınpark Yüzme Havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 13. hafta maçları

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. hafta maç programı

Eczacıbaşı Dynavit, Imoco Conegliano’ya mağlup oldu

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn