Gündem

Başkan İduğ: “Deprem gerçeği kendini hatırlattı”

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, deprem konusunda alınması gereken önlemleri ve yürüttükleri çalışmaları anlattı.

İzmir’de meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremin ardından Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ deprem gerçeğinin kendini bir kez daha hatırlattığını ifade ederek, “Aramızdan 119 canımızı alan 30 Ekim Depremi’nin üzerinden iki yıl geçmişken dün Buca ilçemiz sınırlarında yaşanan deprem hepimizi korkuttu. En büyük tesellimiz can ya da mal kaybı yaşanmamış olmasıdır. Yaralılara acil şifalar diliyorum.” dedi.

Başkan İduğ, Türkiye’nin deprem bölgesi üzerinde kurulduğunu ve yapılacak her türlü çalışmanın bu akıldan çıkartılmadan yapılması gerektiğini hatırlatan Başkan İduğ, “Ne yazık ki bu alanda atılması gereken çok adım var. Deprem öldürmez, bina öldürür. Kentsel yenileme ihtiyacı, sadece daha güzel konutlara sahip olmak için değil, canımızı korumak için de gereklidir.” diye konuştu.

“Kızılay’dan başladık”

Kentsel yenilemenin hızla gerçekleşmesinin önündeki en büyük engelin ekonomik zorluklar olduğunu dile getiren Başkan İduğ, “Bir yandan daha sağlıklı yapılara kavuşmak, diğer yandan da dönüşümün vatandaşa maliyetini aşağı çekmek gerekir. Bu alanda yaptığımız çalışmalar Kızılay Mahallesi’nden başladık, Bornova’nın genelinde sürdürüyoruz. Dönüşümden yine o bölge yaşayanların faydalandığı yerinde dönüşüm ve komşular arasında tam uzlaşmayla dönüşüm de en temel ilkelerimiz arasında.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu