CHP’li Nazlıaka: “9 ayda 422 kız kardeşimiz katledildi, katilleri lanetliyoruz”

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı, kadına yönelik şiddetle mücadele amacıyla hayata geçirdiği “YaşamHak” Projesi kapsamında, barolar, tabip ...
Facebook
Twitter
LinkedIn


CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı, kadına yönelik şiddetle mücadele amacıyla hayata geçirdiği “YaşamHak” Projesi kapsamında, barolar, tabip odaları, eczacı odaları, odalar ve borsalar birliği, mali müşavir odalarının yanı sıra ticaret ve sanayi odaları ile de protokol imzalamaya devam ediyor. 

Bugüne kadar 119 protokol imzalayan CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı, 120. protokolünü Osmaniye Tabip Odası ile yaptı. 

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Nazlıaka, YaşamHak projesi kapsamında imzalanan protokollere ilişkin yaptığı açıklamada, ”Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun basından derlediği verilere göre, 9 ayda 176’sı şüpheli olmak üzere 422 kız kardeşimiz katledildi. Kadın cinayetlerini durdurmak ve kadına yönelik şiddeti engellemek amacıyla hayata geçirdiğimiz YaşamHak projemiz kapsamında ülkenin dört bir yanında teyakkuza geçtik. Şiddeti durdurmakta kararlıyız.” ifadesini kullandı.

YaşamHak otobüsü ile dünyanın çevresini 2 tur dolaşacak kadar yol kat ettiklerini anımsatan Nazlıaka, şunları kaydetti:

“İktidarın kadın düşmanı politikaları nedeniyle her gün en az 2 kız kardeşimiz yaşamdan koparılıyor. Kadına yönelik fiziksel, cinsel, ekonomik, dijital, ve psikolojik şiddet hız kesmeden devam ediyor. YaşamHak otobüsümüzle il il, ilçe ilçe dolaşıyoruz. Gittiğimiz her il ve ilçede yaşamdan koparılan kadınların ailelerini ziyaret ederek dayanışıyoruz. Şiddet mağduru bütün kız kardeşlerimize seslenerek, ‘444 82 85 numaralı hattımızdan bize 7/24 ulaşabilirsiniz’ çağrısı yapıyoruz. ”

Nazlıaka, protokollerle güçlendiklerini, kadın cinayetlerini ve kadına yönelik şiddeti bitirene kadar durmaksızın çalışmaya devam edeceklerini duyurdu.

Hibya Haber Ajansı

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. haftası

Eczacıbaşı Dynavit, dünya üçüncüsü

Altınpark Yüzme Havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 13. hafta maçları

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. hafta maç programı

Eczacıbaşı Dynavit, Imoco Conegliano’ya mağlup oldu

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn