Ara

Dünyada Girilmesi Yasak Olan Yerler; 5 Yer

Facebook
Twitter
LinkedIn
Dünyada Girilmesi Yasak Olan Yerler bulunduğu biliyor muydunuz İşte  Dünyada Girilmesi Yasak olan 5 yer!

Girenlerin nasıl olduğu bilinmeyen bir şekilde öldürüldüğü yerlerden, ne amaçla kurulduğu dahil bilinmeyen yerlere, kıyamet sonrası için inşa edilen tamamen korunaklı yerlerden lanetli olarak kabul edilen yerlere.. Dünyada Girilmesi Yasak Olan Yerler bulunduğu biliyor muydunuz? İşte  Dünyada Girilmesi Yasak olan 5 yer!

Dünyada Girilmesi Yasak Olan Yerler Nerelerdir?

  1. 51. Bölge

Listemize her detayından gizem fışkıran bir yer ile başlıyoruz; 51. Bölge… Bu bölgeye doğrudan giriş yapmak şöyle dursun, üzerinden uçmak dahil yasak. Las Vegas’ın yaklaşık 153 km kuzeyinde bulunan bu yer, Soğuk Savaş döneminde inşa edilmiş. İnşa edilme amacı ise uçakların testi ve geliştirilmesi. 1950’li yıllarda inşa edilen bu yer, 2013 yılına kadar inkar edilmiş. En sonunda CIA varlığını resmen kabul etmiş. İçeride ne yapıldığı ise her detayı ile bir sır…

Bu da ilginizi çekebilir : 51. Bölge de Ne Var? Dünyanın En Gizemli Yeri!

  1. Moskova Şehir Altı Tünelleri

Stalin zamanında yapılan ve şehrin altını komple dolaştığı söylenen bu tüneller, 30.000 kişilik kapasiteye sahip. Yapılış amaçları ise Almanların yıkıcı saldırılarına karşılık sığınabilecek bir yer bulunması. Bu tünelleri Dünyada Girilmesi Yasak Olan Yerler listesine ekleyen ise hem KGB ajanları tarafından korunuyor olması hem de gizli bir metro tünelinin bulunduğu iddiası.

  1. Shi Huang Bölgesi – Çin

Dünyada Girilmesi Yasak Olan Yerler bulunduğu biliyor muydunuz İşte  Dünyada Girilmesi Yasak olan 5 yer!

1974 yılında, bir çiftçi tarafından keşfedilmiştir. Bölgede her biri farklı yüz ifadelerine sahip olan askerler vardır. Bu askerlerin her biri topraktan yapılmıştır. Askerlerin boyları 183 ila 195 arasındadır. Ne amaçlarla yapıldıkları ise tam olarak bilinmemektedir.

  1. Mounth Weather Acil Durum Operasyon Merkezi

Kıyamet sonrasında ne olacağı ile ilgili bir öngörünüz var mı? Hayır hayır, işin dini boyutundan bahsetmiyoruz elbette. Bir kaçış kompleksi olanlar için bir planları olup olmadığını soruyoruz. Bizlerin bu konuda herhangi bir planı olmayabilir ancak ABD hükümetinin var gibi görünüyor. Çünkü kendileri, olası bir felaket durumu için acil durum planı geliştirmiş bile.

  1. Dünyada Girilmesi Yasak Olan Yerler 39. Oda

Kuzey Kore gibi başlı başına gizli kapalı olan bir ülkeden bahsetmemek olur mu? Elbette olmaz.

Dünyada Girilmesi Yasak Olan Yerler listemizin son ismi, 39. Oda. Adını nerden aldığı, içerisinde ne döndüğü tam olarak bilinmiyor. Ancak hakkında var olan söylentiler pek de iç açıcı değil. Aksine ülkedeki silah kaçakçılığının, sahte para basmanın ve uyuşturucu kaçakçılığının merkezinde bu odanın yer aldığı biliniyor.

Bu da ilginizi çekebilir: Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü Nerede?

Beylikdüzü Belediyesi, ilçedeki kadınların mental ve fiziksel güçlenmeleri amacıyla öz savunma eğitimleri düzenliyor

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İlkokullar Arası 23 Nisan Halı Saha Futbol Turnuvası Çeyrek Final Müsabakaları tamamlandı

Corendon Tennis Club Kemer açıldı

TOSFED Yıldızını Arıyor Kayıtları Açıldı

Bornova 1877’den Göz Dolduran Performans

Anadolu Efes, Play-In Etabında Evinde Virtus Bologna’yı Ağırlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn