Ara

Hemşire Akademisyen Aykar’dan, Eskişehir Şehir Hastanesi Yöneticilerine Çağrı!

Profesör Hemşire Fisun Şenuzun Aykar Eskişehir Şehir Hastanesi yöneticilerine seslendi.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Türkiye genelinde şehir hastanelerinde yaşanan sorunlar, sağlık çalışanlarının çalışma koşullarına yönelik mobbinge varan uygulamalar bitmek bilmiyor.

Tınaztepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İç Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fisun Şenuzun Aykar, Eskişehir Şehir Hastanesi’nde ikinci basamak yoğun bakım adı altında hemşirelere üç hasta baktırtıldığı ve üçüncü basamak hastaların yatırıldığı bilgisini paylaşarak, hemşirelerin ağır iş gücüne maruz kalmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Aykar, X Platformunda #HemşirelerYalnızDeğildir hashtagi ile şunları belirtti: “İkinci basamak yoğun bakım biriminde hemşireler aşırı iş yüküne maruz kalmakta ve sömürülmektedir! Bu duruma karşı 20 Temmuz 2011 tarihli ve 28000 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Yoğun Bakım Üniteleri Yönetmeliği’nde ; Yoğun bakım ünitelerinde üçüncü basamak hastalar için hasta:hemşire oranı (2:1) dir. Bu durum sağlanamadığı takdirde, Enfeksiyon oranları artar, Hastaların yatış süresi uzar, Maliyetler artar ve mortalite oranı yükselir. Eğer yoğun bakımda hastalarınız iyileşmiyorsa, bunun nedeni büyük olasılıkla hasta:hemşire oranının uygun şekilde sağlanamamasıdır. Buradan yetkililere seslenmek istiyorum. Kurumları yönetilirken lütfen yönetmenliğe uymayan yöneticileri denetleyiniz ve kurallara uymalarını sağlayınız.” (Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Şampiyon Aliağa Helvacı Spor

Milli karatecilerden Başkan Topaloğlu’na ziyaret

Erkek Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonluğu’nu hedefliyor! Üsküdar Üniversitesi Erkek Basketbol takımı Süper Lig Şampiyonu oldu!

EÜ’de düzenlenen “3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” sona erdi

İzmir’de ilk defa yapılan Aliağa’nın ev sahipliğinde düzenlenen Kuzey Ege Spor Oyunları’na Bergama damga vurdu

Manavgat’ta Deniz Küreği Türkiye Kupası Heyecanı Başlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn