Ara

25 Yıldır Gaziantep’te, 10 Bini Aşkın Doğuma Tanıklık Etti

Gaziantep'te 25 yıldır görevli Ayşe Ebe 10 binden fazla bebeği dünyaya getirdi.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Gaziantep’te 25 yıldır ebe olarak görev yapan Ayşe Kılınç,  Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde 14 yıldır görevini sürdürüyor. 2019 yılında “Yılın Ebesi” seçilen Ayşe Kılınç, ilk günkü heyecanını koruyarak görevini yerine getiriyor.

Ayşe Kılınç, mesleğe yeni başlayan ebe arkadaşlarımla da tecrübelerimi paylaştığını ve 10 binden fazla bebeğin doğumuna şahitlik ettiğini söylüyor. Her mesleğin olduğu gibi ebeliğin de zorlukları bulunduğunu kaydeden Kılınç, “Ebelik, bilim ve sanatın birleşimi olan, sabır ve özveri gerektiren meşakkatli bir meslektir. Çok mutluyum, çünkü sevilmeden yapılacak bir meslek değil, işimi severek yapıyorum. Bu mesleği isteyerek seçtim. Bir bebeğe dokunmak ve onun ilk nefesine tanıklık etmek çok güzel bir duygu. Bebeğin dünyaya gelmesine vesile olmak çok özel bir his ve bu, bize ebelere nasip oldu. Çok özel bir meslek yapıyoruz.” Kılınç, mesleğinin zorluklarına rağmen bu kutsal görevi yerine getirmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ediyor.

HEP-SEN Başkanı Şimşek: Minnettarız!

HEP-SEN Genel Başkanı Yunus Şimşek, Ayşe Ebe’yi tebrik ederek şunları söyledi: “Yüzlerce ebe yetiştirip Gaziantep’imize önemli hizmetlerde bulunan yılın ebesi Ayşe Hanım ile iftihar ediyoruz. Yılların deneyimi hem kliniklerde hem de meydanlarda hepimize örnek olmaktadır. Minnettarız…” (Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Şampiyon Aliağa Helvacı Spor

Milli karatecilerden Başkan Topaloğlu’na ziyaret

Erkek Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonluğu’nu hedefliyor! Üsküdar Üniversitesi Erkek Basketbol takımı Süper Lig Şampiyonu oldu!

EÜ’de düzenlenen “3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” sona erdi

İzmir’de ilk defa yapılan Aliağa’nın ev sahipliğinde düzenlenen Kuzey Ege Spor Oyunları’na Bergama damga vurdu

Manavgat’ta Deniz Küreği Türkiye Kupası Heyecanı Başlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn