Film-DiziGündem

“Kesişme İyi ki Varsın Eren!”

Eren Bülbül Hayatı Film Oldu!

11 Ağustos 2017 tarihinde Trabzon’da PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül  hayatı film oldu! Jandarma Astsubay Ferhat Gedik ile birlikte şehit olan Bülbül’ün hayatı, “Kesişme İyi ki Varsın Eren!” adı ile filme döküldü. Vizyona giriş tarihi ise 1 Ocak 2022 olarak belirlendi.

Eren Bülbül Kimdir?

Eren Bülbül 11 Ağustos 2017 tarihinde, henüz küçük yaşında cesursa şehit düştü. Jandarma Astsubay Ferhat Gedikli ile birlikte şehit düşen Bülbül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yürekleri dağlamıştı. Yaptığı paylaşımda “Biri de çıkıp demiyor ki “Eren iyi ki varsın!” yazan şehit, öldükten sonra bütün Türkiye’ye tek bir ağızdan “İyi ki varsın Eren!” dedirtti. Kendisi ile özdeşleşen bu cümle ise, hayatını konu alan filme isim oldu.

Kesişme İyi Ki Varsın Eren Filmi Oyuncuları

Kesişme İyi ki Varsın Eren

Filmin senaryosunu Mert Dikmen, yapımcılığını Mustafa Uslu, yönetmenliğini ise Özet Feyzioğlu üstlendi. Her biri alanında adını duyurmayı başarmış olan bu isimler ile oluşturulan filmde, aynı zamanda profesyonel oyuncu kadrosu da yer aldı.

İsmail Hacıoğlu, Rahman Beşel, Alayça Öztürk, Mutlunur Lafçı gibi isimlerin başrolünde oynadığı film ile ilgili TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı da açıklamalarda bulundu. Sobacı, film ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

“Kesişme İyi ki Varsın Eren sinema filmi, şehidimiz Eren Bülbül’ün doğum günü olması sebebi ile 1 Ocak 2022’de vizyona girecek. Maçka’dan yükselen yiğitliğin sesi, cesaret ve feraset, bütün dünyada yankılanacak. Rahmetle ve minnetle anıyoruz.”

Bu da ilginizi çekebilir: Bergen Hayatı Film Oluyor!

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu