Ekonomi

Şirket haberleri

Alfa Solar Enerji’nin 9.200.000 adet payının pay başına 58,50 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.

ADEL – VBTS kapsamında şirket paylarına 2 Aralık’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 2 Aralık’a kadar uzatıldı.

AEFES – 2 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

AYGAZ – Şirket tarafından 2022 yıl sonu beklentilerinde revizeye gidilmedi.

BERA – Şirketin bağlı şirketlerinde kurulu 2,7 MW kapasiteli Güneş Enerjisi üretimi gücüne ilave olarak farklı şirketlerde olmak üzere toplam 5 MW kapasiteli yeni GES yatırımı çalışmalarına başlandığı açıklandı.

CRDFA – 82 gün vadeli 30 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

DAPGM & EKGYO – Yeni Levent projesi kapsamında bazı alanlarda revizyona gidildiği ve 448 adet olan konut sayısı 431 adet konut ve 20 adet ticari ünite olacak şekilde Tadilat Yapı Ruhsatları, 527 adet konut ve 32 adet ticari ünite için Yeni Yapı Ruhsatlarının alındığı açıklandı.

DMSAS – VBTS kapsamında şirket paylarına 2 Aralık’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

EKGYO –

Muğla Bodrum Ortakent Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin yapıldığı ve en yüksek teklifin Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri 10,1 milyar TL olarak Cevahir İnşaat tarafından verildiği açıklandı.

İstanbul Eyüpsultan Kemerburgaz Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. oturumunun 15 Kasım’da yapılacağı açıklandı.

EREGL – Şirket bağlı ortaklığı Ermaden adına ruhsatlı Bingöl – Avnik demir madeni sahasında yapılan sondaj çalışmaları sonucunda yoğun cevherleşme tespit edildiği ve Peletleme Tesisi kurulmasına karar verildiği, toplam demir cevheri rezervinin yaklaşık 250 – 300 milyon ton olan bu yatırımın yaklaşık maliyetinin 550 milyon dolar olduğu açıklandı.

ECILC – Şirket tarafından Eczacıbaşı – Monrol’ün sermayesinin %13’üne karşılık gelen 8.775.000 adet payın 81,1 milyon TL bedelle Bozlu Gruba devrettiği açıklandı.

HALKB – 91 gün vadeli 915,6 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

HKTM – Halka arzdan elde edilen fonun 20,7 milyon TL’sinin yeni üretim ve tesis yatırım finansmanında, 15,5 milyon TL’sinin yeni şirket satın alımında, 41,3 milyon TL’sinin işletme sermayesi finansmanında, 25,8 milyon TL’sinin finansal borç ödemelerinde kullanıldığı açıklandı.

HUBVC – Pulpoar Bilişim kurucuları tarafından imzalanan sözleşme kapsamında The Glimpse Group, Inc. tarafından 214.285 adet pay şirketin de aralarında bulunduğu Pulpoar pay sahiplerine ihraç edileceği açıklandı.

ISGYO – 181 gün vadeli 400 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

ISMEN – 32 gün vadeli 531,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

KOZAL – Himmetdede Altın Madeni İşletmesi’ne yakın mesafede bulunan, ait ruhsat sahasının, şirkete devri için ön anlaşma yapıldığı açıklandı.

KAPLM & ULAS – VBTS kapsamında şirket paylarına 2 Aralık’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

LIDER – Ekim ayında 78 adet aracın 36,9 milyon TL’ye satın alındığı açıklandı.

MIATK – Metaverse projelerinden İç Mekan Haritalandırma Sistem Yazılımı ürününün 14,9 milyon TL bedel ile bir şirkete faaliyetlerinde kullanılması adına satıldığı açıklandı.

MGROS – Ekim ayında 24 adet Migros, 13 adet Migros Jet, 2 adet Macrocenter olmak üzere toplamda 39 adet mağaza açıldı.

NTHOL – Şirketin kendine ait 36.000.000 adet payının tek seferde ya da parça haline 31 Aralık 2023 tarihine kadar satışına ilişkin aracı kurumun yetkilendirildiği açıklandı.

OSMEN – 91 gün vadeli 112,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

OTKAR – Şirketin bağlı ortaklığı bağlı ortaklığı Otokar LS ile, Otokar LS’nin %49 oranında pay sahibi olduğu Al Jasoor Heavy Vehicles Industry LLC arasında yedek parça satışını içeren 49 milyon dolar tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.

SMRTG – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Resmi Gazete ‘de yayınlanan, güneş enerjisine dayalı yenilenebilir enerji kaynak alanları ve bağlantı kapasitelerinin tahsisine ilişkin BOR – 1 (100 MWe) ihalesinde şirketin %100 bağlı ortaklığı Smart GES Üretim’in 37,5 Kuruş/kW saat bedel ile en iyi teklifi vererek yarışmayı kazandığının açıklanmasının ardından, Niğde’de kurulması planlanan santral için üretim lisansının alındığının açıklanması sonrasında, Bakanlık tarafından ÇED Olumlu Kararının verildiği açıklandı.

TCELL –

1 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

Şirketin sermayesinin tamamına sahip olduğu Kıbrıs Telekom tarafından KKTC’nde gerçekleşen 4G ve 5G frekans ihale sürecine ilişkin Rekabet Kurulu’nun değerlendirilmesinin tamamlandığı ve ihaleyi 16,5 milyon dolarlık teklifle şirketin kazandığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu