Ara

Spor Salonları Açık Mı?

Facebook
Twitter
LinkedIn
spor salonları açık mı

Bir süredir kısıtlamalar nedeniyle kapalı olan mekanlardan biri olan spor salonlarının hâlâ kapalı olup olmadığı son günlerde birçok insanın sorduğu bir soru. Ve nihayet İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu yeni normalleşme takvimiyle sokağa çıkma kısıtlamalarından, spor salonu gibi kapalı mekanların açılıp açılmayacağına kadar pek çok detay netliğe kavuştu. İşte “Spor salonları açık mı?” sorusunun cevabı…

Spor Salonları Açık Mı?

spor salonları açık mı

Uzun süredir spor salonları, yüzme havuzları, sinema salonları, gazinolar, kafeler ve tematik parklar kapalıydı. Özellikle 14 Nisan 2021’de alınan kısıtlama kararları sayesinde vaka sayılarında düşüşler görülmüştü. Bu durum da hepimizin aklına normalleşme adımlarının geleceğini getiriyordu. Nitekim de öyle oldu. 1 Haziran 2021 Normalleşme Tedbirleri Genelgesi ile önlemler gevşetilmeye başlandı. Özellikle 14 Nisan 2021’den itibaren kapalı olan spor salonlarının açılıp açılmayacağı merak konusuydu. Ancak Haziran Ayı Normalleşme Takvimi’nin açıklanmasıyla “Spor salonları açık mı?” konusundaki merak son buldu.

Bu da ilginizi çekebilir: Alkol Yasağı Kalktı Mı? 

Spor Salonları Hafta Sonları Açık Mı?

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı “Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi”nde spor salonlarının 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; (Pazar günleri hariç) 07.00 – 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecekleri açıklandı. Ayrıca bu genelgeyle spor salonlarının yanı sıra yine 14 Nisan 2021’den beri faaliyet göstermeyen spor salonları, halı sahalar, açık yüzme havuzları, Sinema salonları, kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi gibi yerler, internet kafeler, elektronik oyun yerleri, bilardo salonları, lunaparklar ve tematik parkları da 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren faaliyet gösterebilecek. Ancak burada merak edilen birkaç şey daha var; spor salonları açıksa hangi günler faaliyet gösterebilecek; spor salonları saat kaça kadar açık; spor salonları Pazar günleri de açık olacak mı gibi. Genelgede “Spor salonları açık mı?” sorusuna ek bu sorulara da cevap veriliyor. Genelgeye göre sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi günü akşam 22.00’den Pazartesi günü sabah 05.00’e kadar spor salonları da kapalı olacak. Yani Pazar günleri spor salonlarına gidilemeyecek. Yine saatler konusunda da durum şöyle: Spor salonları, hafta içi ve Cumartesi günleri saat sabah 05.00’den akşam saat 21.00’e kadar faaliyet göstermek üzere açık olabilecekler. İçişleri Bakanlığı’nın bu genelgesini okumak için buraya tıkayabilirsiniz.

Beylikdüzü Belediyesi, ilçedeki kadınların mental ve fiziksel güçlenmeleri amacıyla öz savunma eğitimleri düzenliyor

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İlkokullar Arası 23 Nisan Halı Saha Futbol Turnuvası Çeyrek Final Müsabakaları tamamlandı

Corendon Tennis Club Kemer açıldı

TOSFED Yıldızını Arıyor Kayıtları Açıldı

Bornova 1877’den Göz Dolduran Performans

Anadolu Efes, Play-In Etabında Evinde Virtus Bologna’yı Ağırlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn