Ara

TTB, Filistin Ziyareti İçin Yeniden Başvurdu!

TTB Filistin'e gitmek için izin alacağı kurumlara yeniden başvuru yaptı. Filistin'deki İsrail katliamı sürüyor.
Facebook
Twitter
LinkedIn

TTB, Filistin’e gitmek için yaptığı başvurulardan yanıt alamayınca başvurusunu yineledi!

Türk Tabipleri Birliği (TTB), İsrail’in saldırıları altında bulunan Filistin’i ziyaret edebilmek için Dışişleri Bakanlığı, Filistin ve İsrail’in Türkiye’deki büyükelçilikleri ile Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosluğu ve İsrail’deki Tel Aviv Büyükelçiliği’ne 1 Nisan 2024 tarihinde birer yazı göndermişti. Başvurularına yanıt alamayınca yeniden başvurdu!

Nisan ayında yollanan yazılarda, Filistin’de yaşanan sağlık hakkı ihlalleri ve sağlık tesislerine yönelik saldırıları yerinde gözlemlemek, sağlık yardımı götürmek ve kalıcı koruyucu sağlık hizmeti merkezi çalışmalarını başlatmak için izin talep edilmişti.

TTB, ilk başvurusuna herhangi bir yanıt alamaması üzerine 15 Mayıs 2024 tarihinde Dışişleri Bakanlığı ve Kudüs Başkonsolosluğu’na bir yazı daha gönderdi. Yeni yazıda, planlanan ziyaretin amacının sağlık hakkı ihlallerini gözlemlemek, sağlık yardımı götürmek ve bölgedeki hekimler ile sağlık emekçileriyle buluşarak kalıcı koruyucu sağlık hizmetleri merkezi çalışmalarını başlatmak olduğu bir kez daha vurgulandı. Ayrıca, ziyaretin gerçekleştirilmesi için gerekli izinlerin verilmesi ve kolaylık sağlanması talep edildi. (Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Şampiyon Aliağa Helvacı Spor

Milli karatecilerden Başkan Topaloğlu’na ziyaret

Erkek Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonluğu’nu hedefliyor! Üsküdar Üniversitesi Erkek Basketbol takımı Süper Lig Şampiyonu oldu!

EÜ’de düzenlenen “3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” sona erdi

İzmir’de ilk defa yapılan Aliağa’nın ev sahipliğinde düzenlenen Kuzey Ege Spor Oyunları’na Bergama damga vurdu

Manavgat’ta Deniz Küreği Türkiye Kupası Heyecanı Başlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn